29 квітня
30 квітня
1 травня
2 0 1 7
МІЖНАРОДНИЙ
музичний
ФЕСТИВАЛЬ
Корпорація «Оболонь»
www.dzyga.com

П’ятнадцята весна на «Флюгерах Львова»

Цієї весни «Флюгери Львова» святкували свої 15 років. Кожного року весна непередбачувана і примхлива, але «Флюгери» вміють фестивалити за будь-якої погоди. Ця весна виявилась найхолоднішою за всю історію фестивалю. Проте «Флюгери» за 15 років здобули віддану публіку, яка не боїться ні холоду, ні дощу. І свято вдалось!

Флюгери Львова 2017

flugery17 1flugery17 2
flugery17 3flugery17 3b
flugery17 3аflugery17 4b
flugery17 4cflugery17 4а
flugery17 5flugery17 6
flugery17 7flugery17 7a
flugery17 8flugery17 9
flugery17 10flugery17 11
flugery17 12flugery17 14
flugery17 14aflugery17 14б
flugery17 14вflugery17 15
flugery17 15аflugery17 16
flugery17 16aflugery17 17
flugery17 18flugery17 21
flugery17 22

Як і завжди спеціально для фестивалю відкривсявнутрішній дворик Ратуші і три дні, із 29 квітня по 1 травня, тут у самому серці Львова було стільки доброї музики і радісних емоцій, що вони змогли викликати сонце і тепло.


Перший день. Субота, 29 квітня.
Розпочали «Флюгери» подвижники подільського фундаменталу вже легендарний рок-гурт  «Пропала Грамота», які після шестирічної перерви знову зібралися разом.  І зробили це не даремно. Тепер їхні пісні стали більш цілісними, не втративши при тому відчуття справжності.

Львівські «Lemko Bluegrass Band» розворушили публіку своїми легкими піснями, які виконують у стилі що самі назвали лемківським блюґрассом, карпатським свінгом чи гуцульським блюзом.

«Флюгери Львова» важко уявити без виступів етно-джазового гурту «ShockolaD», який народився на фестивалі і росте разом з ним. Цього року «шоколади» створили великий проект разом із польським контрабасистом Міхалом Яросом, «львівською американкою» Брією Блессінг та камерним оркестром «Академія». Давні хіти гурту, обробки народних мелодій та пісень Івасюка звучали дуже вишукано і насичено.

Хедлайнером першого фестивального дня став оркестр Радості і Щастя «Familia Perkalaba».Нова «Перкалаба» показала, що вміє так само влаштовувати розрив, як і колись. Хлопці презентували пісні з нового альбому DARABA. Спеціально на пам’ять і подяку Федоту прозвучала пісня «Льотчик».


Прокидання. Недільний ранок, 30 квітня.
Цього року продовжити традицію ранкових концертів запросили Олександру Кольцову зі своїм проектом«Крихітка». Незважаючи на дощ, весь дворик ратуші був заповнений. Музиканти приготували спеціальну «приджазовану» програму своїх кращих пісень. У джазовій обробці пісні «Крихітки» звучать настільки ніжно і проникливо, що багато в кого стояли сльози на очах.

Це було, мабуть, найбільш чуттєве «Прокидання» на «Флюгерах».


Другий день. Неділя, 30 квітня.
На сцені «Флюгерів» дебютував новий львівськийетно-проект«Torban», створений музикантами різних етноколективів («Оленки», «Kings&Beggars», «Перекоти Поле»…). Гурт дуже якісно працює з фольклором і має всі шанси виробити свій власний яскравий стиль.

«GrozovSka Band» теж приїхали в оновленому складі, який розрісся аж на 8 музикантів. Крім хітових «Аптекаря», «Гілочки яблуні», «Сумно» радісний настрій творили нові пісні із притаманною Грозовській сумішшю латиноамериканських, балканських, українських, єврейських і циганських мелодій.

З Ірландії до Львова українська співачка Олеся Здоровецька привезлаworld-music гурт «Yurodny» (як кажуть музиканти від слова «юродиві») який експериментує з традиційною музикою, зокрема з українською. З перших секунд відчулось, що це музиканти дуже високого рівня. «Yurodny» вирішили боротися із холодом веселою клезмерською музикою, а кілька їхніх композицій разом зі співом Здоровецької занурили до глибин української містики і архаїки.

На завершення такого різного на музику і погоду дня відбувся феєричний виступ буковинської ватаги«Гуцул Каліпсо».«Під гуцул-хоп танцюють всі!» і це щира правда. Ті, хто були на концерті, пам’ятатимуть його довго. На фестивалі хлопці вперше заграли свої нові пісні «Дубай» і «Поросєтко», які скоро стануть такими ж хітярами, як «Рекєт-Ганстєра», «Звізда» чи «Дядя Піца». Подяка за бадьорий рабадаб летить у Чернівці!


Третій день. Понеділок, 1 травня.
Із Кривого Рогу на фестиваль приїхав молодий етно-рок гурт«Роялькіт» із прем'єрою альбому «Житіє гуцульське».  Гурт грає обробки народних пісень та створює власні композиції, наближені до фольклору. Публіка їх зустріла тепло і тепер хлопці складають плани, як приїхати до Львова із кількома концертами.

Ще одною рисою «Флюгерів Львова» є постійна участь польських музикантів, які можуть приїхати завдяки допомозі Польського Інституту у Києві та Генконсульства Польщі у Львові. Цього разу із Польщі приїхав квартет «Siostry і Łotry». Прекрасну дівчачу половинуквартету утворюють співачки сестри Марія і Юлія Кенпісти, які ще й  грають на віолончелі та вібрафоні. Чоловічу ритм-секцію складають перкусист Войтек Собура та контрабасист  Кароль Ґадзала із добре відомого публіці «Флюгерів» гурту «Miąższ». Музиканти добре затусили у Львові у і крім виступу на фестивалі встигали сейшенити у «Дзизі».

Тернопільський електронний проект«Tik TU»приїхав не тільки з «Кониками» і «Малюсіками», а з цілою програмою зі свогодебютний альбом «Shuma». «Tik TU» доказали, що в Україні можна робити свіжий електронний саунду і для цього не обов’язково їхати до Києва чи бути дітьми мажорів. Мабуть, через щирість і відсутність гламуру їхня музика сприймається ще ближче.

Після електронних експериментів настала черга угорського року від гурту«Flop».Музиканти з Будапешту постійно виступають на фестивалі «Sziget». У їхній музиці відчуваються впливи «Metallica», «Nirvana», «Pearl Jam» чи «Alice in Chains». Вони і самі цього не заперечували, а публіка добре сприйняла появу чистого рокового струменю на «Флюгерах».

На жаль, у зв’язку із проведенням виборів у Франції, Ірена Карпа, як працівник посольства України, не змогла вилетіти із Парижа. Концерт «QARPA»довелось скасувати і швидко шукати заміну.

Завершив фестиваль джем-сейшен кримськотатарського клавішника Усеїна Бекірова, саксофоніста Михайла Балога, контрабасиста Марка Токара, перкусиста Любка Маріяша та вокалістки Марічки Чічкової. У Львові саме відбувався проект проекту «Music life» і музиканти з Криму , Щеціна, Дубліна ,Будапешту  та Львова кілька днів мали можливість поспілкуватися про єднання музикою та пограти разом. Можливо, фінальний мультикультурний сейшен стане новою традицією «Флюгерів».

Такими були п’ятнадцяті «Флюгери Львова». Сподіваємось, наступні п’ятнадцять років для «Флюгерів» будуть такими ж легкими і радісними. Чекаємо вас наступної весни. Сподіваємось вона виявиться щедрішою на тепло, проте, якими б не виявились метеорологічні умови, на «Флюгерах» завжди буде радісно. Адже, як сказала незмінна ведуча Марта Більська: «Не погода робить «Флюгери», а «Флюгери» роблять погоду»!


Із преси:

Zaxid.net: «Флюгери Львова» — це прев’ю до літа»

Zaxid.net: Львів «прокинувся» з гуртом «Крихітка»

Варіанти: Відео з виступів третього дня фестивалюМи вдячні всім, хто долучився до організації фестивалю.

Напою фестивалю – Оболонь.

Premier Hotel Dnister за гостинність до музикантів.

Незмінним партнерам та співорганізаторам - Львівська міська рада та Управління Культури,Польський Інститут у Києві / Instytut Polski w KijowieKonsulat Generalny RP we Lwowie / Генеральне Консульство РП у Львові,  Fundacja Transkultura, Громадське об'єднання «Вірменська 35» , мистецька рада «Діалог» за роки співпраці.

За новий досвід Кримському Дому у Львові , Крим SOS та Міжнародному Фонду «Відродження»

Генеральним медіапартнерам - Люкс FM ЛьвівZaxid.Net за інформаційну підтримку.

Компанії Elecor за відмінний звук.


За чудові світлини дякуємо: Ростиславу Павлику, Віталію Маріяшу, Поліні Павловій та Наталі Галан


Також дякуємо всім музикантам, гостям, друзям та співорганізаторам Фестивалю, без яких «Флюгерів Львова» просто не відбулося б.


До зустрічі на Флюгерах Львова-2018!

 

Головні організатори фестивалю: Мистецьке об'єднання «Дзиґа» ,  Інститут Актуального Мистецтва


Сайт фестивалю: archive.dzyga.com/flugery

www.facebook.com/FlugeryLvova

«Флюгери Львова» - музика весняного вітру!

login