29 квітня
30 квітня
1 травня
2 0 1 7
МІЖНАРОДНИЙ
музичний
ФЕСТИВАЛЬ
Корпорація «Оболонь»
www.dzyga.com

виконавці

виконавці

Ken Vandermark (США)

Народився: 1964-09-22, Ворвік, Род-Айленд (США).

Останні декілька років Кен Вандермарк є одним із найважливіших музикантів сучасного джазу. Надзвичайний саксофоніст (передусім тенор) і кларнетист (передусім басовий). Майстерність гри ставить Кена в один ряд із найвидатнішими представниками обох інструментів у сучасному джазі. Упродовж останніх 20 років Кен працює над музичними імпровізаціями та їх компонуванням у Північній Америці і Європі.

Переїхавши з Бостона в Чикаго в 1989, він грає і записується у різноманітних контекстах зі знаменитими музикантами. У 90-их роках Кен брав активну участь у діяльності різних гуртів авангардової рок-сцени як, наприклад, "Gastr del Sol" чи "Jim O'Rourke". Однак основною формою самовираження Вандермарка залишається джаз.

Починаючи з 2005 він увійшов до складу "Umbrella Music". Музикант запрошений бути творчим директором ACME Festival - чотирьохденна подія, що проводилася в Афінах, залучивши більше 20 музикантів з Німеччини, Норвегії, Швеції, і Сполучених Штатів.

У даний час композитор і імпровізатор виступає у складі груп "Vandermark 5", "Powerhouse Sound", "the Frame Quartet", "the Peter Brotzmann Chicago Tentet", "Sonore" та виконує окремі дуети з ударниками "Tim Daisy and Paal Nilssen-Love", "the Territory Band", "CINC", і "Free Fa".Одночасно з "Vandermark 5", Кен керує діяльністю тріо "DKV", до складу якого, окрім самого Вандермарка, входять Хамід Дрейк і Кент Кеслер. Окрім цих гуртів, Вандермарк активно працює у різноманітних короткотривалих проектах, як дуети (напр. з Джебом Бішопом) чи тріо (із Джо Морісом чи з Джоном МакФі, чи з Пандалісом Карайоргісом).

Гра й діяльність Кена Вандермарка була гідно оцінена у 1999 році, коли йому присудили премію МакАртура (серед лауреатів якої були такі світила джазу, як Сесіл Тейлор та Ентоні Брекстон).

У 2007 році Кен Вандермарк, відвідавши Львів зі своїм проектом "Resonance", викликав фурор та став улюбленцем львівської джазової публіки. На цьогорічних "Флюгерах" Кен виступатиме із Тімом Дейзі (ударні), Марком Токаром (контрабас) та Юрієм Яремчуком (саксофон).

http://www.kenvandermark.comHeimwehtropfen (Австрія)

"Декотрі неосвічені музикознавці кажуть, що "віденська пісня" мертва, бо обставини, в яких вона зберігалася, безнадійно загубилися: золотий період міського ресторану. Проте, естетика і мелодійність творів "Heimwehtropfen" роками переконує у протилежному.

Італійсько-швайцарсько-німецька трійка "Heimwehtropfen" це акустична група, розташована між "гіпсі джез", старомодною піснею, лірикою і парубоцькими витівками.

Клаус Гоелц (голос, співуча пилка, тексти), Роман "Бріджі" (контрабас) і Йоерг Райснер у своїх піснях про заплутані спацери через Відень, про самітних "ковбоїв", про останню батьківщину і про утопічні мрії.

Лідер гурту Клаус Гоелц народився 1973 р. у Німеччині, завершив студії католицької богословії в університеті у Майнці, вчився в академії образотворчих мистецтв у Відні та відомий ще й як художник і перформатор. Клаус у 2005 році бував у Львові, де встиг виступити на "Флюгерах Львова" та влаштувати виставку у галереї "Дзиґа".Sing Sing Penelope (Польща)

Гурт утворився в Бидгощі в 2000 році. На початку він мав назву "Jaskinia", хлопці робили музику, інспіровану творчістю Soft Machine та Milesa Davisa періоду 70-х років. Свій перший альбом записали в студії Butelka в Торуні 2004 року. "Sing Sing Penelope" грають у формаціях джазу, авангарду, построку. Всі учасники квінтету брали участь у знакових музичних фестивалях: Jazz Jamboree, Warsaw Summer Jazz Days (Варшава), Gdynia Summer Jazz Days, Nokia Jazz Fair, Big Jazz Ear (Будапешт), Construction in Process - Польща, 2000, Rok Polski (Австрія, Франція), Tydzien Jazzu (Берлін, 1999), Guitar City i багато інших. Львівська публіка вже мала нагоду слухати "Sing Sing Penelope" на "Флюгерах" та "ДжазБезі".

Склад гурту:

Рафал Корчицькі (Rafal Gorzycki) - ударні

Томаш Глазік (Tomasz Glazik) - тенор саксофон

Даніель Мацкєвіч (Daniel Mackiewicz) - піаніно (Rodes piano)

Патрік Венцлявек (Patryk Weclawek) - безладовий бас, контрабас

Войцєх Яхна (Wojciech Jachna) - труба"Dzyga Imagіnе"

Реперутар: Джазові стандарти, авторські композиції.

Стилі: Swing, Blues, Funk, Latin, Jazz-Rock, Jazz-Folk

Група "народилась" у жовтні 2004 року у Львові та встигла взяти участь у фестивалях:

"Jazz Bez..."( Львів - Санок - Перемишль - 2004-2005р.р. ); "Флюгери Львова"( Львів - 2005р. ); "Metro jazz"( Львів - 2005р. ) - спільний виступ у рамках проекту з зірками польського джазу Йоахімом Менцелем (ф-но) та Войтеком Гробожом (ф-но).

У травні 2006 р. гурт змінює (українізує) свою назву на "Dzyga Imagine". У серпні 2006 р. запрошує до співпраці Мирославу Солук (вокал), або "Lady M" (як її називають в групі) - "джерело шаленої і нестримної енергії, "голос і краса" нашого колективу". У такому складі 30 вересня 2006 р. (повторно) дебютували на фестивалі "Флюгери Львова-06". Грудень 2006 р. - у дещо зміненому складі (без скрипаля) та разом з спеціально запрошеним Назарієм Радомським (труба) продовжує традицію щорічної участі у фестивалі "Jazz Bez".

1-6 травня 2007 р. - участь у фестивалі "Флюгери Львова-2007". Травень 2007р. - розпочинають співпрацю з Софією Сливкою (вокал) - лауреат всеукраїнських та міжнародних пісенних конкурсів та фестивалів. 26 серпня 2007р. - участь у фестивалі "New Cooperation-07" (Замость - Луцьк) - у рамках фестивалю спільний виступ з Олегом Баковським (труба) та "живою легендою" українського джазу Валерієм Колесніковим (труба) .

Склад:

Валерій Половина - фортеп'яно,клавішні

Любомир Радомський - саксофони,сопілка

Денис Тихонов - бас-гітара

Едвард Макось - ударні

Софія Сливка - вокал

Сайт: http://dzyga-imagine.e-hosting.com.uaБіг-Бенд Львівської Національної Музичної академії ім. Миколи Лисенка

Біг-бенд був створений в вересні 2007-го року за ініціативи та ректора академії Народного артиста України професора Ігора Пилатюка. Колектив, який очолює викладач академії кандидат мистецтвознавства Володимир Конончук, не тільки бере участь в навчальному процесі ВУЗу, він проводить активнку концертну діяльність. Презентація оркестру відбулася в рамках міжнародного фестивалю "Jazz bez"."Dzyga Jazz Quintet"

"Dzyga Jazz Quintet" створилася у грудні 2001 року під час Першого українсько-польського фестивалю "JazzBez..." з ініціативи Маркіяна Іващишина. Керівник і творчий натхненник групи - Володимир Кіт - відомий львівський джазист, дипломант понад десяти фестивалів в Україні та за кордоном

Склад:

Володимир Кіт (труба),

Андрій Надольський (ударні),

Марк Токар(контрабас),

Валерій Половина (фортепіано),

Валентин Учанін (саксофон)"Гуляй город"

Фольклористичний ансамбль, створений 2002 року в місті Кіровоград. "Гуляйгород" є природнім продовженням студентських колективів "Дикий Карапет" та "Златопіль". Учасники гурту досліджують територію Середнього Подніпров'я (Черкащина, Полтавщина, Кіровоградщина) і мають в своєму репертуарі всю жанрову палітру регіону: обрядові та побутові пісні, інструментальна музика.

Кредо ансамблю - відношення до фольклору як до розвиненої самобутньої культури, неприпустимість жодних обробок, "покращень" фольклорного першоджерела задля досягнення зовнішніх сценічних ефектів, збереження неповторного колориту місцевої традиції, не механічне копіювання, а органічне живе засвоєння традиції, своєрідна спроба її наслідування."ДримбаДаДзига"

Гурт створений у 2006 році в місті Києві за ініціативи бас-гітариста гурту Сашка Новіченко. Учасники колективу - музиканти різних столичних проектів, яких об`єднала спільна ідея створення етно-рокового проекту. Цікаві старовинні тексти і мелодії заворожили музикантів, а згодом і слухачів.

Поєднання української пісні (те що співали колись наші бабусі та дідусі) з сучасними ритмами надає народній пісні нового (сучасного) вигляду і має більш простішу форму для донесення до слухача. І це нормальне явище, яке не дає померти українській культурі і розкриває тонку сутність української духовності. Але якщо ви вперше почуєте пісні гурту "DримбаDaDзига", то не одразу здогадаєтесь, що слухаєте народну пісню. Метою ДДД є відтворення та розповсюдження української музичної культури, гармонійно переплетені між собою етнічні та сучасні музичні напрями у творах ДДД роблять її прогресивною та сприятливою для слухачів з різними вподобаннями та смаками.

Склад гурту:

Інна Прокопчук - вокал

Сашко Новіченко - бас-гітара

Сергій Хіцун - гітара

Віталій Єрмак - барабани

Сергій Соловій - труба, дримба

Сайт гурту: www.drymbadaarchive.dzyga.com"БУРДОН"Львівський фольк бенд, створений у 2002 році, виконує музику iнспiровану переважно схiдно-європейським і, зокрема, карпатським фольклором, проте джерела його натхнень знаходяться на теренах мало не цiлої Європи, від Скандинавiї до Балканiв. Задля кращого вiдтворення давнього та живого звучання етнiчної музики, гурт використовує народнi iнструменти, часто досить незвичнi, як от давня фiделя, балканська бузукi і тапан, українська ліра колісна, схiдна дарабука тощо. Та попри фольклорні впливи музиканти домагаються сучасного, свiжого трактування традицiйної музики, не претендуючи на автентичну вiдповідність матерiалу.

Серед здобуткiв гурту участь у багатьох етнічних фестивалях в Україні, Польщі, Білорусі, Росії, Німеччині та Угорщині.

Зокрема українські фестивалі: Флюгери Львова 2003, 2006, Світ Традицій 2003, Європа-Центр 2005, Шешори 2004-07, ЕтноЕволюція 2007, Країна Мрій 2007 та бiлоруський медієваль фест Навагрудак 2004 і 2006.

Серед польських найпомітніші: Lemkowska Watra 2003, Bart Folk Fest 2006 (Перша премія), XII Jaz Festiwal Muzyki Improwizowanej 2006 (Zabrze), Ukraina Viva 2006 (Wroclaw), Miko?ajki Folkowe 2006 (Lublin). В Угорщині представляли українську музику і традиційні танці на фестивалі Eszten?s 2007 у Мішкольці.

Фолькові експерименти гурту колись починалися зi скандинавcької народної музики, далi дiапазон розширився до европейської, а згодом до східно-европейської музики. Коло їх етнографiчних зацiкавлень нiколи не обмежувалось окремим регiоном, тому в програмi були присутні також бельгiйськi, англiйськi, провансальськi, сицилiйськi та французькi танцi.


Склад гурту:

Олена Єременко - скрипка, спів, строг

Оксана Гринько - спiв, акордеон, сопілки

Михайло Качалов - фiдель

Любомир Іщук - таіко, дарабука, ліра колісна

Iван Огар - контрабас

Рост Татомир - бузукi, спiв, ліра коліснаРусичі

Використовуючи оригінальні українські мелодії та обробляючи їх у сучасних ритмах, гурт намагається відтворити музичний образ життя минулого українців та поєднати з майбутнім.

У репертуарі: балади та обрядові, яскраві українські інструментальні нариси музики гір, степів і моря. (з використанням джазових елементів, регі та ін.). Музику створюють акустичні інструменти (народні, гітара, скрипка, контрабас), електро (бас), ударні, трикутники, перкусії, том-том) та вокал. Важлива особливість - оригінальні українські народні інструменти (декілька видів сопілок, окарина, очеретяна дудка та ін.).

Метою творчої формації гурту "Русичі" є популяризація народної музики, донесення до широкого загалу слухачів великого обсягу музичної творчості, яка сягає своїм корінням в глибоке та сильне своєю енергетикою минуле. В основі репертуару давня музика з елементами сучасних гармоній та ритмів. Це наш скромний внесок в сучасне музичне мистецтво.

Гурт бере участь у різноманітних мистецьких проектах, благодійних акціях, творчих обмінах з іншими колективами, художніх виставках, просвітницьких заходах, фестивалях, концертах, днях національних культур. В рамках інших проектів учасники гурту були задіяні у репрезентації української національної культури в Польщі, Німеччині, Болгарії, Франції, Великобританії.


Склад гурту:

Людмила Мазур - спів, перкусія

Богдан Нікіруй - спів, скрипка, сопілки

Іларіон Лебедєв - спів, гітара

Руслан Чертков - бас

Анатолій Красовський - ударні
login
1 - /home/dzyga/public_html/dzyga.com/archive/flugery/cube-cache/cache/28c6ee0deb5e5757db28a94d804cd89e