29 квітня
30 квітня
1 травня
2 0 1 7
МІЖНАРОДНИЙ
музичний
ФЕСТИВАЛЬ
Корпорація «Оболонь»
www.dzyga.com

прокидання

Прокидання з Мертвим Півнем 2011


мертвий півень

«Прокидання з Мертвим Півнем»Я сам себе вимуштрував, на війну послав,
а рушницю забув - ну і Слава Богу!
(Роман Садловський, Назар Гончар)

 

Жодний партизанський спротив неможливий без підтримки місцевого населення.
Не проспіть!

1 травня (неділя) о 10.00 у дворику Львівської Ратуші традиційне «Прокидання з Мертвим Півнем» розпочнеться з виходу в етер «Радіо Афродита»!*

Цього разу спільно з «Мертвим Півнем» прокидатиметься «Очеретяний кіт»**.

Ранок партизана - півнячі та котячі співи й танці.

 

Вхід - 50 грн.

Попередньо квитки можна придбати із 26 квітня у галереї «Дзиґа» на рецепції (Львів, вул. Вірменська 35).


Для членів Етноклубу Набутків, «ДжазКлубу.Львів», «Кіноклубу Олега Яськіва» та фотоклубу «5х5» - знижка 50%.
Квитики зi знижкою можна придбати в Галереї "Дзига", лише протягом 3-ьох днів з 26 по 29 квітня.

Для гостей Національної мережі готелів «Reikartz» вхід вільний.


Час прокидатися!

 

Радіо Афродита

- новий інді-партизанський проект «Мертвого півня». Це спроба реконструкції того, що було знищене. Спроба уявити, що радіостанцію з такими позивними не розгромили у 1945 році і вона працює досьогодні. Це збірка осучаснених переспівів майже забутих українських гітів ХХ-століття.

Пам'ятати, пригадувати, не забувати, фіксувати, документувати, переказувати, переспівувати, нагадувати, зберігати, - саме такі свої внутрішні потреби, задовольнять Півні, працюючи над цим проектом. Уряди, президенти та імперії зникають, музика та правда залишаються.


Михайло Барбара: «Деякі мої друзі останнім часом наполегливо ставлять мені досить пряме запитання: «Що робити?». Це підштовхує мене до розробки персонального плану спротиву, до якого можуть долучитися інші. Мені здається, що ідея «Мертвого півня» зробити проект «Радіо Афродита» тепер є нашим обов'язком. Найкраще, що ми можемо робити - це музика. Але я вірю що до нас, крім музикантів, долучаться науковці,письменники, художники та всі, хто перейнятий питанням: : «Що робити?».

Бажання переспівати старий український поп - зовсім не нове і походить не від браку власних ідей. Якось я зайшов до монтажної у Харкові, де іде робота над півнячим відео на пісню «Гуцулка Ксеня», і монтажерка мені сказала дослівно таке: «Ти знаєш, тут до мене мама заходила. Вона цю пісню знає. Почала підспівувати. А я думала, що це ваша пісня...».

Ми не можемо і надалі забувати наші пісні, взагалі забувати. Час вивчити уроки і діяти асиметрично, так, як вони не чекають.

Радіо Афродита - це також своєрідна відповідь на партизанський статус сучасної української музики та культури. Відключення її від медійних каналів, дистрибуційних мереж та великих сценічних майданчиків.

Радіо Афродита - це скоріше поп-музика. Однак не дешева підробка, яку нам пробують підсовувати під виглядом «українського шоу-бізнесу» (перепрошуємо за вживання порнографічних термінів). Радіо Афродита - спроба довести, що музика для багатьох може бути живою, якісною та драйвовою. І така музика в нас є.

 
Запис альбому відбувся на студії ФДР у Києві завдяки людям і організаціям, які "люблять Україну не лише до глибини душі, але й до глибини власної кишені." Дякуємо ФДРу, Останній барикаді, Дзизі, Купідону.

Особлива подяка Маркіяну Іващишину, Джону Шморгуну, Тетяні Давиденко, Кирилові Кислякову, Богдану Логвиненку, Олесю Донію, Назару Гринику, Федору Баландіну, Дмитру та Миколі Сіомам, Сергію Харчуку

 

*Історична довідка:


«Афродита» - короткохвильова (43 м) радіостанція УПА, організована влітку 1943 для ознайомлення західного світу з боротьбою ОУН. Апаратуру закупили в польського підпілля за 45 тисяч злотих, доставили до крамниці на Бернардинську площу в кількох скринях. Перевезли візком (візник думав, що везе горілку) в помешкання на Бляхарську.

Потім перевезли в Стрийщину. Складав інженер з Кракова, українець Гошовський.

Розміщалась в колибі біля села Ямельниця. Працювала від осені 1943. Надавала щоденно 12 чверть годинних випусків чотирма мовами: українською, російською, французькою і англійською. Працювали: Я.Старух (керівник.), Б.Галайчук, Л.Лемик, К.Яворівський, В.Макар. Д.Лушпак, К.Цмоць. Чужомовні програми вів бельгієць А.Газенбрук. Розгромлена енкаведистами 7.4.1945.

 

** Очеретяний кіт або хаус (Felis chaus) - вид ссавців ряду хижих родини котових.

Зовнішній вигляд: Очеретяний кіт більший за будь-кого з представників домашніх кішок : у довжину досягає 73-75 см, маса до 16 кг. Тіло порівняно коротке, ноги високі, хвіст недовгий, на вухах невеликі китички.

Розповсюдження: Очеретяний кіт чудово пристосований до існування в хащах очерету і колючих чагарників по низовинних берегах річок, озер і морів.

Примітки: Хаус бездоганний мисливець, на полюванні використовує різні прийоми: полює із засідки, де може чекати годинами на жертву.

Цікаві факти: «Очеретяний кіт» - назва фолк-рок гурту з Вінниці
login
1 - /home/dzyga/public_html/dzyga.com/archive/flugery/cube-cache/cache/73c0188ca0897711a7a0992a2ad99445