29 квітня
30 квітня
1 травня
2 0 1 7
МІЖНАРОДНИЙ
музичний
ФЕСТИВАЛЬ
Корпорація «Оболонь»
www.dzyga.com

«Флюгери» радості і добра

Ці «Флюгери Львова 2016» видались лагідними і радісними. Кожного дня тут була зовсім інша публіка, але одна і та ж атмосфера добра і спільного щастя. Таке собі ідеальне суспільство на квадратику у самому центрі міста. В цьому якраз і полягає місія фестивалів – давати можливість людям скинути захисний панцир і разом тішитись від краси і свободи. «Флюгерам Львова» це вдається вже чотирнадцять років.

Культовий весняний  етно-джазовий фестиваль «Флюгери Львова» відбувся із 6 по 9 травня як завжди у ексклюзивно наданому для них внутрішньому дворику Ратуші. Цього року «Флюгери» були своєрідним продовженням «Львівського місяця» у Вроцлаві – масштабної презентації української культури під час заходів Європейської Столиці Культури.  Щодня тут виступали гурти, які представляли українську музику, а завершив фестиваль День Вроцлава.

flugery16 1flugery16 2flugery16 3flugery16 4flugery16 5flugery16 6flugery16 7flugery16 8flugery16 9flugery16 10flugery16 11flugery16 12flugery16 13flugery16 14flugery16 15flugery16 16flugery16 17flugery16 18flugery16 19flugery16 20flugery16 21flugery16 22flugery16 23

 

6 травня, п’ятниця
Перший день фестивалю відкрив молодий українсько-польський джазовий проект «Sacheva Group». Український скрипаль Андрій Сачева навчався у нас на Львівській Літній Джазовій Школі, їздив на джазові вар штати у Ходжеш, а тепер є студентом джазової академії в Катовіцах. Разом із польськими студентами він створив амбітний проект, який поєднує джаз, фанк, рок, етно і не боїться імпровізацій.

Після окупації Криму «Флюгери Львова» постійно запрошують кримськотатарських музикантів і для того, щоб ми не забували, що відповідальні за цей народ, і для того, щоб їхня культура могла розвиватися далі. На цьогорічних «Флюгерах» відбулася прем’єра найвідомішого кримськотатарського  джазового колективу «Усейн Бекіров band» разом із відомою співачкою вірменського походження Лаурою Марті.

Марина Захарова та Орхан Агабейлі є добрими друзями «Дзиґи» та «Флюгерів». Львівська публіка милується їхніми піснями ще з часів проекту «AnnoDomini» . Кожен раз їх ліричні і мелодійні композиції сповнюють подвір’я Ратуші мереживом мрій, тихого суму і радості. Завдяки Марініті на наші фестивалі постійно приїжджають імениті виконавці world-music. Цього разу «Marinita» привезла  віртуозу народних духових інструментів Аміра Шахсара. Амір народився в Ірані, живе в Ізраїлі і грає по всьому світі із найвідомішими музикантами як Ясмін Леві, Дживан Гаспарян чи Емір Костуріца.  Спеціально на День святого Юра «Marinita» заграли «Едерлезі», що на балканськх циган і означає «Юріїв День» та гучно святкується.

Своєю харизмоюі сильним вокалом  завоювала «флюгерівську» публіку співачка із Сан-Франциско Rykarda Parasol. Музикознавці стиль її пісень характеризують як «фолк-нуар», а для простих людей це була година справжньої Америки, коли рівень відчувається з перших нот.

На завершення дня шалено популярні «Vivienne Mort» презентувати свій новий альбом «Rosa». Ще чотири роки тому ми запрошували їх на свої фестивалі і зараз було радісно дивитися на чергу фанатів, які чекали щоб обійнятися з Даніелою. Такі дуже мімімішні «Флюгери» вийшли.

7 травня, субота
Таким же ніжним, легким і світлим вийшло Прокидання з «Кому Вниз». Перед  Прокиданням Андрій Середа написав: «Кому Вниз на етно-джазовому святі - це ж так тендітно! Це як шматочок соковитого м'яса до дівочих уст». Не знаємо, що він мав на увазі, але це був концерт із яскравою публікою, яка розуміє зміст, а не штампи, із великою кількістю дітей, з аплодисментами і вдячністю. Словом, радісний концерт готичного гурту на етно-джазовому фестивалі, де публіка вітається «Христос Воскрес». В історію українського року його запишуть, як концерт «Кому Вниз», на якому зігував один хлопчик, і то – патлатий.

Вечірня програма зайшла теж лагідно і душевно під новий тернопільський електронний проект «Tik TU», учасники якого потрапили у ТОП-20 пісень року в США. Після них виступили кучеряві рокери з Італії «SERAPHINS», які зразу ж знайшли своїх фанаток, відривалися на сцені, а потім під сценою під інші гурти.

Вже вдруге на фестивалі виступали молоді кримськотатарські панк-рокери «Shatur-Gudur». Вони теж повернулися із «Львівського Місяця» у Вроцлаві. Кажуть, у хлопців дуже відірвані тексти кримськотатарською. На разі перекладів ми не бачили, але те що музика у них це рубаний фарш, то точно.

Етно-рокові  «ДримбаДаДзиґа» потішили новими піснями, потужним вокалом і духовою секцією. З року в рік вони тримають рівень дуже українського і дуже ритмічного року, за що їм щира подяка.

Нові пісні на переклади Івана Франка презентував наш рідний делікатно-екстравагантний  «Гич Оркестр».Багато людей казали, що це був один із кращих концертів «Гичів». Дворик ратуші був заповнений друзями, знайомими і знайомими друзів. Всі знали тексти пісень, співали «Пий до мене, говори до мене» і діяли відповідно. Мімішними героями цього вечора стали хлопець, який танцював з чорним песиком і дівчинка, яка танцювала з білим песиком. Такі собі Інь і Ян. 


8 травня, неділя
На «Флюгерах Львова» різноманіття музики таке ж, як і мінливість погоди. Цього дня було і сонце, і дощ. Якщо колективи попередніх днів не завжди в’язалися до етно-джазу, то в неділю концерт почався із класичного джазу від ветеранів перемишльської сцени «Efemeryda jass band». Під дощ їхній джаз був дуже доречним.

Далі  зі сцени залив чергуванням сентиментального інді та метальовими рифами американсько-італійський проект «James and the Butcher». Як і попередні італійські хлопці, ці теж були в захопленні від публіки, фестивалю і після концерту приєдналися до публіки.

Наймелодійніший український world-music гурт «AtmAsfera», який теж не раз виступав на «Флюгерах», представив нову програму «Mantra Diving». Це було справді занурення в атмосферу тендітного щастя. Навіть хмари розійшлися.

Музиканти з Лемківщини «Angela Gaber Project» на неймовірній кількості інструментів та робили джазові інтерпретації сербських, українських, циганських та польських традиційних пісень. Після їхнього виступу на зимовому «Джаз Безі», ми зрозуміли, що для «Флюгерів» їх музика буде саме в раз і не помилилися.

Традиційно хедлайнерами «Флюгерів» став кращий український етно-джазовий гурт  «ShockolaD», який виріс у нас на фестивалі, і розвивається разом з ним.  Цього року «ShockolaD» виступив в оновленому складі із польськими виконавцями та чудовою темношкірою співачкою Евою Новел. Нова програма була в основному складалася з лемківських та польських пісень, адже Ева співає польською. Було дуже видно нас кільки барабанщик Ігор Гнидин з піаністкою Настею Литвинюк, які складають ядро групи, відчувають одне одного. І, звісно, запальна Ева завоювала серця публіки. «ShockolaD» і далі залишається з нами. 


9 травня, понеділок 
Замість Дня Пабєди у нас був День Вроцлава. Останній день «Флюгерів» був спільним для Львова і Вроцлава, який цього року став Європейською Столицею Культури. До нас приїхала ціла делегація польських співорганізаторів «Львівського Місяця» зі Вроцлава. З цієї нагоди в обід зібралося багато учасників, організаторів та журналістів на презентацію підсумків цього проекту. А потім усі прийшли на «Флюгери».

Першими на сцену вийшли юні музиканти із «Львівської Школи Джазу та Сучасної Музики», які вже  рік навчаються і вдруге на «Флюгерах Львова» мали змогу виступити перед великою аудиторією. Після наймолодших учасників виступили батьки львівського джазу «Dzyga Jazz Quintet», які вже пів століття грають розумну і якісну музику для нашого міста.

Продовжуючи співпрацю із культовим європейським фестивалем «Jazz Nad Odrą» до нас на «Флюгери» приїхав славетний вроцлавський  «Piotr Baron Quartet».  Пьотр Барон є ще однією ниточкою, яка пов’язує Львів і Вроцлав. Саме він розпочинав перший концерт фестивалю «Джаз Без», який вже шістнадцять років розповсюджується зі Львова на інші міста. Їх надзвичайно виважений і м’який джаз зайшов навіть дуже вимогливим слухачам.

Завершили фестиваль Юрій Андрухович та гурт «Karbido», які святкували 10-річчя своєї співпраці. Патріарх разом з польськими колегами, Ігорем Гнидином та Марком Токарем презентували альбом «Atlas Estremo», який поєднав розповіді «Лексикону інтимних міст» та авангардного джазу.

А далі незмінно чарівна ведуча Марта Більська запросила всіх на П’ятнадцяті «Флюгери Львова». Сподіваємося зустрітись тут через рік і знову дякуємо всім музикантам та нашій публіці які творять цю атмосферу  свободи, весни і добра, яка і є «Флюгерами Львова».  

Ми вдячні всім, хто долучився до організації фестивалю.  

В першу чергу висловлюємо вдячність нашому Генеральному спонсору - житловому комплексу Бельгійське містечко, Львів, незмінним партнерам та співорганізаторам - Львівська міська радата Управління Культури,Польський Інститут у Києві / Instytut Polski w KijowieKonsulat Generalny RP we Lwowie / Генеральне Консульство РП у ЛьвовіWrocław Lwów,Мистецька рада "Діалог", Fundacja Transkultura, генеральним медіапартнерам -Люкс FM Львів,Zaxid.Net, а також надійним медіадрузям НТА - Незалежне Телевізійне АгентствоВаріантиIndependence/НезалежністьGazeta.uaГазета "Львівська Пошта"ЗбручВидання про події у Львові "Oт-Oт"032.ua - сайт мiста Львова. За гостинний прийом джазменів Фестивалю дякуємо George Hotel LvivDnister Premier Hotelготелю Ірена та готелю Марс. За дебелий звук - компанії Elecor. Також дякуємо всім гостям, друзям, учасникам та співорганізаторам Фестивалю, без яких Флюгерів Львова просто не відбулося б.

До зустрічі на Флюгерах Львова-2017!

 

 

Головним організатором фестивалю є Мистецьке об'єднання Dzyga.

Фото: Олена Ніколаєвич, Андрій Артим, Андрій Поліковський, Ростислав Павлик, Руслан Литвин

Сторінки фестивалю: archive.dzyga.com/flugery  www.facebook.com/FlugeryLvova/

 

login