Тиждень актуального мистецтва.2016

Із 1 по 9 вересня 2016 р. у Львові відбулась четверта бієналеТИЖДЕНЬ АКТУАЛЬНОГО МИСТЕЦТВА. У бієнале взяло участь більше тридцяти митців з України, Польщі, Білорусії, Чехії, Німеччини, Великобританії та Ізраїлю.
Тиждень актуального мистецтва.2016tam zv 16 1tam zv 16 2tam zv 16 3tam zv 16 4tam zv 16 5Тиждень актуального мистецтва.2016

Цьогорічний ТАМ намагався  простежити наскільки межові стани суспільства (війна, невизначеність, розчарування та надія…) впливають на сучасне українське мистецтво.

ТИЖДЕНЬ розпочався кураторським проектом ЧАСТИНИ ТІЛА, де було поєднані твори десяти авторів з різних регіонів України: Юрко Вовкогон, Діма Ерліх, Костянтин Зоркін,  Володимир Кауфман, Наталя Лісова, Сергій Петлюк, Сергій Радкевич, Володимир Стецькович, Геннадій  Чернега, Володимир Топій.


У галереї «Дзиґа»  експонувалась інстальований монохромний живопис «Ворог» автора MICRO CUTS.

Вперше у Львові було демонстровано медіа-інсталяцію «В мистецтві мрії стають дійсністю» відомої польської мисткині, відзначеної журі Венеційського бієнале, Катажини Козири. А сама пані Катажина провела лекцію для українських митців. Куратором львівської версії проекту став директор люблінської галереї «Labirynt» Вальдемар Татарчук.  

Також на бієнале було презентовано  мультижанровий простір актуальної культури LEMinarium   ̶  майбутній фестиваль, інспірований світоглядом видатного львівського літератора і філософа Станіслава Лема.  У пілотному проекті взяли участь українські митці Михайло Барабаш, Тереза Барабаш, Володимир Кауфман, Антон Лапов, Сергій Савченко, Костянтин Смолянінов та художники з Польщі Славомір Собчак, Даніель Конюш і Якуб Ясюкєвіч.

У виставці «LEMinarium Graphic Novels» було поєднано скульптурні об’єкти Віталія Внукова та  ілюстрації до «Казок Роботів» графіків Євгенія Гайдамаки, Анни Звягінцевої, Ярослава Філевича, Дмитра Кривоноса, Євгена Харука, Анфіси Хлєб, Романи Рубан, Сергія Майдукова, Жені Васильєва, Ольги Сак, Антоніни Александрової. Куратори графічного проекту: Наталка Гайда та Ріна Шумило.

Після 6 вересня програму ТИЖНЯ продовжили ДНІ МИСТЕЦТВА ПЕРФОМАНС У ЛЬВОВІ. Упродовж ДНІВ перфоманси творили: українські митці Ані Зур, Ярина Шумська, Ярослав Футимський та Антон Саєнко, Володимир Топій, Деніс Блекер із Великобританії, Мотті Мізрахі,Ернесто Леві і Тамар Рабан з Ізраїлю, Маріта Бульманн з Німеччини, Їржі Сурувка з Чехії та польські перфомери Патрик Ружицкі, Каміля Чосник, Вальдемар Татарчук, Єжи Косалка і Януш Балдиґа.

Цього року навчання у «Школі Перфомансу» проводили Деніс Блекер, Вальдемар Татарчук та Януш Балдиґа. Кількість бажаючих навчатись набагато перевищила ліміт «Школи». Учні були зі Львова, Києва, Одеси, Харкова та велика група із Польщі. «Школа» випробувала новий регламент реєстрації та розподіл на декілька груп: початківців, учнів, які вже опанували основи, та факультативу для учнів, які постійно беруть участь у «Школі». Наступного року на «Школа» працюватиме у  новому форматі, з огляду на розростання та структуризацію.

У програмі ДНІВ лекції проводили Януш Балдґа, Анна Марковська, Маріта Бульманн та Їржі Сурувка.

«Дні мистецтва перфомансу», які безперервно проводяться у Львові від 2008 року вже спричинили становлення нової ґенерації українських перфомерів та зібрав велику кількість глядачів від першого і до останнього дня.  

Наступні «Дні» у 2017 році вже відбудуться поза рамками бієнале «Тиждень актуального мистецтва», проте, сподіваємось, пройде не менш успішно.

Куратором ТИЖНЯ АКТУАЛЬНОГО МИСТЕЦТВА є львівський художник Володимир Кауфман.

Арт-директор – Ліда Савченко-Дуда.

Організатори:Інститут Актуального Мистецтва, Мистецьке об’єднання «Дзиґа»

Партнери: Мистецька рада «Діалог», Мистецьке об’єднання «НУРТ», Львівський Палац Мистецтв, Посольство держави Ізраїль в Україні, Goethe-Institut в Україні, Чеський центр у Києві, Culture.pl, Galeria Labirynt,Fundacja Sztuki Performance, Instytut Książki, Генеральне Консульство Республiки Польща у Львовi, громадська організація «Вірменська 35», фундація «TransKultura»,  Львівська міська рада

Контакт: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Група у ФБ: https://www.facebook.com/groups/455829771115371/

Сторінка ДНІВ МИСТЕЦТВА ПЕРФОМАНС У ЛЬВОВІ: archive.dzyga.com/dp/