ПЕРМАНЕНТНІ ПРОКЕТИ

"ЧАЙКА. Ремінісценція 1992-2017"

Із 23 червня по 7 липня у галереї «Дзиґа» триватиме виставка "ЧАЙКА. Ремінісценція 1992-2017", яка проходитиме у форматі тихого аукціону для відновлення української легенди – козацької чайки «Пресвята Покрова», яка зараз знаходиться на реставрації у Франції.
"ЧАЙКА. Ремінісценція 1992-2017" Відкриття у п’ятницю , 23 червня о 18:00.

Вхід вільний.

Мистецькі твори створено з використанням деталей Чайки.

Учасники: Сергій Алієв-Ковика, Оксана Андрущенко, В'ячеслав Апет, Тарас Бенях, Олександр Бородай, Ніна Денисова, Микола Журавель, Роман Зелінько, Тетяна Ілліна, Влодко Кауфман, Леся Квик, Роман Кліщ, Ольга Кравченко, Віктор Лавний, Остап Лозинський, Ірина Максимів, Микола Малишко, Данило Мовчан, Аліна Набока, Уляна Нищук, Сергій Петлюк, Ян Потрогош, Олег Путрашик, Сергій Савченко, Петро Сметана, Ярослава Ткачук, Олена Турянська, Устим Федько, Василь Флуд, Станіслав Юшков.

Сторінка FB

Подія FB


Про Ремінісценції міфу:

Буття і небуття тоді не було —
Повітря не було й склепіння неба.
Що покривало? Де? Що захищало?
Була вода? Глибока безодня?
І смерті не було, безсмертя — також,
Між днем і ніччю не було відміни,
Те дихало саме, одне, без вітру.
І більш нічого не було, крім Того…
Звідкіль цей Всесвіт народивсь та виник?


(«Веди»)
«Існує наукова теорія, згідно з якою життя на Землі зародилося саме у воді…Це субстанція, що у нашій свідомості є амбівалентним символом і пристрасті, шалу, і ласки та благословення. Вона є базою для життя, носієм інформації, інструментом і засобом розширення пізнання, таємницею, грандіозною силою, натхненням, чудом природи.Для давніх українців Море-Окіян був джерелом творіння світу та місцем виправ і подвигів героїв. Човни запорожців,попри первісну утилітарність, теж обросли легендами,і набули містичного значення, легко ковзаючи водними просторами. Чайка «Пресвята Покрова», з її потужною енергетикоюі колоритною залогою є рідкісним артефактом і мотивом для мистецьких експериментів, асоціацій та інтерпретацій».
Тетяна Ільїна

ІНІЦІАТИВНІ ПРОЕКТИ