ПЕРМАНЕНТНІ ПРОКЕТИ

Хроніки Дзиґи 2016

Хроніки Дзиґи 20162016-ий видався для «Дзиґи» по-справжньому продуктивним, сповненим нових творчих викликів та досягнень. Впродовж року «Дзиґа» втілила в життя безліч задумів та організувала близько 200 культурних подій різного масштабу та мистецького наповнення, серед яких варто зазначити
зокрема «Львівський місяць» у Вроцлаві Європейській столиці культури-2016, весняний фестиваль «Флюґери Львова», бієнале «Тиждень актуального мистецтва», два трієнале «УКРАЇНСЬКИЙ ЗРІЗ» у Вроцлаві та Любліні, фестиваль «Дні мистецтва перфоманс у Львові», ХVІ українсько-польський джазовий фестиваль «JazzBez», 21 мистецький проект в галереї «Дзиґа», десятки концертів та літературних вечорів в арт-кав'ярні «Квартира 35», а також лекції, майстер-класи та засідання фотоклубу «5х5»

Поміж тим «Дзиґа» гостинно приймала в себе численні події Місяця авторських читань у Львові, літературний фестиваль «Форум видавців», міжнародний фестиваль сучасної музики «КОНТРАСТИ XXII», V Міжнародні майстер-класи нової музики «COURSE», засідання «CafePhilosophic», Чеські четверги у Львові та багато інших подій.  На «соціалці» презентувались такі проекти, як мурал Сергія Радкевича «Вихід/Відхід», «Рожева Пантера» Олексія Хорошка разом з «Експортом на Схід» Крістіана Шнурера, а також медіащоденник «Українського Зрізу» у Вроцлаві.

А ще приємним завершенням та важливою подією 2016-го стало те, що наша колега, керівник мистецьких проектів Ліда Савченко-Дуда отримала відзнаку Управління культури Львівської міської ради як кращий менеджер міжгалузевих проектів у сфері культури!

Щоб ще краще зрозуміти, яким був рік, що минає, ми виокремили найважливіші події «Дзиґи» в кілька підрубрик:

Детальніше...

Хроніки Дзиґи 2015

Цього року Дзиґа зуміла організувати близько 200 акцій та подій різного масштабу та мистецького наповнення Marcel Duchamp x-mass 2серед яких незмінновесняний етно-джазовий фестиваль «Флюґери Львова», VIIІ міжнародний фестиваль «Дні мистецтва перфоманс у Львові», ІІІ міжнародний «Конгрес культури країн Східного Партнерства», проект українських та німецьких митців-резидентів «Terra Cognita», XV ювілейний українсько-польський джазовий фестиваль «Jazz Bez», а також 25 мистецьких проектів в галереї «Дзиґа», близько 70 концертів в «Квартирі 35», понад 30 засідань фотоклубу «5х5», 4 зустрічі літературно-дискусійного клубу «КАБІНЕТ», близько 30 джазових та блюзових вечорів в арт-кав'ярні «Квартира 35».
Також цього року «Дзиґа» стала резиденцією для таких культурних подій, як «Місяць авторських читань у Львові», «Cafe Philosophic», «Форум Видавців», «Кава з композитором», форум «Донкульт» та багатьох ін.


Детальніше...

Хроніки Дзиґи 2013

Цього року «Дзиґа» зробила 20 повних обертів.

Dzyga
Для нас цей рік наповнювали фестивалі «Флюгери Львова», «Франко. Місія», «Дні мистецтва перфоманс у Львові», єврореволюційний «Jazz Bez», виставки у галереї «Дзиґа», фотовиставки клубу «5х5» , вівторкові  концерти Етноклубу, четвергові концерти і сейшени Джаз-клубу, створення Блюз-клубу, літературні зустрічі клубу «Кабі.net», дискусії «Митуси», ініціатива з «Новим Ноєвим Ковчегом» та ціла купа акцій, які крапля за краплею наповнюють сучасну культуру нашої країни і дають бажання жити і творити багатьом людям..

За приблизними підрахунками  упродовж 356 днів 2012 року «Дзиґа» провела більше 200 мистецьких заходів.

Якщо спробувати перелічити основні події, то все виглядатиме так:

 

Детальніше...

ХРОНІКА 2012

dzyga 2012 рік став дев'ятнадцятим обертом «Дзиґи». Робити висновки, підбивати підсумки та міркувати про підмурівки доречніше буде наступного року, коли нам виповниться 20. Але задля того, щоб не згубитись у нестримній круговерті проектів, акцій, фестивалів, презентацій, зустрічей, сенсацій та провокацій, мусимо зафіксувати що відбувалося цього року. Не задля самовихваляння, не задля мемуарів, а щоб потім не ходити і по пів дня не згадувати «цей художник приїжджав на «Тиджень»  у 2008-му році чи у 2009 -му?», «а ця група грала в нас на «Джаз Безі» чи на «Флюгерах»?». Бо коли посеред маршрутівки раптом викрикуєш «точно, з Брьоцманом тоді був Вертмюллер ! », то ризикуєш наразитися на нерозуміння оточуючих.
Кожен рік для нас повний прогнозованих несподіванок, бо сама суть  «Дзиґи» полягає в постійному експерименті. Щорічні «дзиґівські» проекти трансформуються, одні ініціативи вичерпуються, щоб потім, за кілька років виринути знову, інші з'являються з кількох слів, а потім стають «традиційними і невід'ємними», життя диктує своє, а ми з ним дискутуємо.
Для нас цей рік складався із підготовок та проведення «Флюгерів Львова», «ФанАртії», «Тижня Актуального Мистецтва», «Jazz Bez'у», виставок у галереї «Дзиґа», фотоклубі «5х5» та «Квартирі 35», вівторкових концертів Етноклубу, четвергових - Джаз-клубу, переглядів фільмів у Кіноклубі, зустрічей Фотоклубі, літературних вечорів у «Кабінеті», дискусій «Митуси» та цілої купи думок, розмов, ідей, намірів, які не піддаються фіксації, тай не потребують цього.
За приблизними підрахунками  упродовж 356 днів 2012 року «Дзиґа» провела більше двох сотень ( 200 -i ) мистецьких заходів.

Детальніше...

Хроніки Дзиги 2011

dzyga2011 рік для «Дзиґи» став вісімнадцятим у її круговерті. З кожним роком  оберти «Дзиґи» зростають і вже звиклі «дзиґівські» проекти розвиваються, з'являються нові напрямки діяльності, а  в життя втілюються несподівані ідеї, щоб через кілька років перетворитись на «невід'ємну львівську традицію»... Для працівників «Дзиґи» цей рік виглядав як суцільна підготовка до фестивалів, а поміж тим «стабільні» виставки у галереї, фотоклубі «5х5» та «Квартирі 35», вівторкові концерти етноклубу та перегляди фільмів у кіноклубі, зустрічі фотоклубівців по середах та сети «Квартири Drum And Bass», четвергові літературні вечори у «Кабінеті» та засідання джаз-клубу, щомісячні обговорення на «Митусі» та ще багато різних акцій.

Якщо вдатись до сухої статистики, то у 2011 році «Дзиґа» провела 236 мистецьких заходів та акцій.

Якщо ж спробувати хоча б поверхнево нагадати про події року, то доведеться заповнити кілька десятків сторінок.

ПОСЛУХАТИ аудіозвіти, репортажі та інтерв'ю можна на сторінці проекту РАДІОІНІЦІАТИВА «Дзиґа», який готує Софія Іванова.
 

Детальніше...

ХРОНІКА 2010

2010 рік для «Дзиґи» виявився насиченим і клопітким. Тільки закінчивши роботу над одним фестивалем, доводилось одразу працювати над підготовкою іншого. А у паузах між ними продовжувати влаштовувати окремі акції.  Щотижня відкривати виставки в галереї або у фотоклубі чи влаштовувати зустрічі в арт-кав’ярні. А поміж тим жити у звичній «дзиґівській» круговерті: вівторок – збіговиська етноклубу, середа – зустрічі фотоклубівців, четвер – літературні вечори та засідання джаз-клубу, на вихідних - імпрези.

Якщо не вдаватися до зайвого пафосу, адже людям з уявою достатньо і статистики (а «Дзиґа» сумарно провела 229 мистецьких заходів та акцій), то рік минулий виглядав приблизно так:

ІНІЦІАТИВНІ ПРОЕКТИ